Check-lista na miłość do ciała

Otul swoje ciało miłością

Miłość do siebie to nie tylko pełna akceptacja siebie, ale również czynności, które sobie okazujesz. To dbanie o swoje ciało, duszę i umysł, zdrowie psychiczne i fizyczne. Nie od dziś wiemy, że w „zdrowym ciele – zdrowy duch!” Miłość do ciała to otulenie jego miłością, słuchanie się jego potrzeb, poświęcenie mu czasu i uwagi. W jaki sposób więc dbać o swoje ciało? W jaki sposób tą miłość sobie pielęgnować? Poniżej dzielę się z Tobą check-listą, która Ci w tym pomoże.

Czynności, o których musisz pamiętać…

 1. Dbanie o zdrowy i pełnowartościowy sen – odpowiednia ilość snu (7-8 h) zapewni regenerację Twojemu organizmowi. Wpłynie korzystnie na system nerwowy i sprawi, że ciało będzie wypoczęte, a skóra będzie wyglądać młodo.
 1. Zdrowe odżywianie się – kiedy już wiesz z czym Twój organizm się lubi wybieraj produkty, które jemu służą. Na bieżąco dostarczaj odpowiednich wartości odżywczych. 
 1. Przyjmowanie witamin i suplementów – uzupełnij swoją dietę o brakujące suplementy i witaminy, jeśli odczuwasz ich deficyt w swoim organizmie. To będzie znaczyć, że z dbałością podchodzisz do odżywiania, starasz się, by Twojemu ciału nic nie zabrakło, by funkcjonowało jak najlepiej.
 1. Ruch fizyczny – aktywność fizyczna (spacer, taniec, sport) korzystnie wpływa na Twoje krążenie, formę i kondycję fizyczną, a także samopoczucie. Poświęć chociaż ok. 30 min – 1 h dziennie w swoim grafiku na ruch fizyczny.
 1. Regularne przeprowadzanie badań lekarskich – profilaktyka monitorowania swojego stanu zdrowia, to świadomość i odpowiedzialność, którą posiadają nieliczni. Warto regularnie wykonywać takie badanie, nawet jeśli jesteś młodą osobą. Wykonuj badania średnio raz na rok bądź dwa lata, w zależności jak zaleci Ci lekarz.

…i wprowadzić do swojego życia

 1. Świadoma i naturalna pielęgnacja – świadome dbanie o skóry, to ważny punkt na liście. To on będzie wpływać na stan i wygląd Twojej skory oraz włosów. Polecam Ci pielęgnację naturalnymi kosmetykami Fitomed, którym zaufałam i stosuję od lat. Przy współpracy z marką Fitomed skomponowałam zestawy do pielęgnacji twarzy. Sprawdź ofertę
 1. Wybieraj ekologicznie – unikaj stresowych sytuacji i relacji, gdyż stres wpływa destrukcyjnie na komórki, na Twoje włosy, skórę. Wybieraj dla siebie jak najlepiej, relacje oparte na wzajemnym zrozumieniu i akceptacji, które służą Twojemu dobremu samopoczuciu. 
 1. Praktyki relaksujące – kiedy dbasz o swoje samopoczucie, kwitniesz „od środka” to Twoje ciało Ci za to dziękuję! Wprowadź do swojego życia praktyki wyciszające np. jogę, mindfulless bądź medytacje. Będą korzystnie wpływać na Twoje samopoczucie i zredukuję napięcie w ciele.
 1. Szacunek do swojego ciała – Twoje ciało jest Twoją świątynią. Dlatego też, Twoje życie w kontekście seksualnym, powinno być świadome. Relacje twórz wyłącznie z partnerem, któremu ufasz i darzy Cię szacunkiem.
 1. Obdarowywanie siebie rytuałami – rozpieszczaj się od czasu do czasu prezentami w postaci rytuałów! To sygnał dla Twojego ciała, że je kochasz. Spa, masaże, odprężająca kąpiel czy wyjścia do salony kosmetycznego zapewnią nie tylko relaks Twojemu ciału, ale również Twojej duszy.

W zdrowym ciele – zdrowy duch

Ile z powyższych punktów udaje Ci się spełniać? Jeśli spełniasz wszystkie punkty, to znak, że kochasz swoje ciało i jesteś w pełni jego świadoma! Jeśli jednak nie wszystkie punkty udaje Ci się spełniać– głowa do góry! Miłość do siebie i swojego ciała pielęgnujemy każdego dnia, najważniejsze jeśli tego chcesz. Mam nadzieję, że powyższa lista okażę się dla Ciebie pomocną check-listą na drodze miłości do siebie! 😊 

–  Uliana

3 komentarze

 1. Fajnie, że są wyszukiwarki internetowe i takie portale w sieci jak Twój. Jest merytoryczny i lekko zabawny. Widać, że wkładasz wiele serca w każdy post. Dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *