Jak działają afirmacje?

W dzisiejszym artykule chciałabym wyjaśnić Ci jak działają afirmacje. Ostatnio dużo się o nich mówi… stało się to wręcz modne. Zaraz się dowiesz dlaczego! 🙂 Jeśli już o nich słyszałaś, ale nie byłaś pewna jak z nich korzystać, to ten artykuł jest dla Ciebie! Postaram Ci wyjaśnić jak działają afirmację.

Afirmacje to zdania lub frazy, które powtarzasz sobie, aby wprowadzić pozytywne zmiany w swoim życiu. Mogą pomóc Ci zmienić swoje myślenie i nastawienie do życia, a także poprawić samoocenę. Dzięki nim zaczynasz przyciągnąć pozytywne zdarzenia i ludzi do swojego życia.

Jak działają afirmacje? Kiedy powtarzasz sobie pozytywne stwierdzenia, zaczynają one wpływać na Twoje podświadome myślenie. Podświadomość zaczyna wierzyć w to, co mówisz, co może skutkować pozytywnymi zmianami w Twoim życiu. Zaczynają być pobudzone neurony, które były uśpione, zaczynasz dostrzegać więcej pozytywnych rzeczy w swoim życiu, i najważniejsze podejmujesz decyzje, które Ci służą!

Jak korzystać z afirmacji?

Możesz używać afirmacji na wiele sposobów, słuchając np. w formie audio lub korzystając z kart afirmacyjnych, takich jak „Stwórz życie marzeń”, które stworzyłam z myślą o Tobie! Możesz je położyć na biurku, nocnym stoliku lub mieć pod ręką np. w swojej torebce, aby przypominać sobie o nich w ciągu dnia. Korzystać możesz z nich codziennie np. w formie porannego rytuału, gdy wyciągasz jedną z kart lub jak wolisz intuicyjnie! Powtarzając afirmacje lub czytając jedną kartę dziennie, wzmacniasz ich wpływ na swoją podświadomość! Tak właśnie działają afirmacje. Mają za zadanie zastąpić negatywne myśli i przekonania, które wpływają na nasze zachowania i decyzje.

Zastąpią Ci przyjaciółkę.

Stosowanie afirmacji w pierwszej osobie liczby pojedynczej może być trudne dla niektórych ludzi. Podświadomość może się przed nimi bronić, gdy nie czujemy się wewnętrznie z nimi związani lub nie wierzymy w ich prawdziwość. Dlatego też przesłania na kartach sformułowałam w drugiej osobie, tak jakby zwracała się do Ciebie Twoja przyjaciółka! Taki sposób może być bardziej naturalny i wiarygodne dla Twojej podświadomości. Innymi słowy, stworzenie afirmacji w drugiej osobie może być bardziej przyjazny i zrozumiały dla naszej podświadomości. Każda osoba może eksperymentować z różnymi formami i znaleźć tę, która działa najlepiej dla niej. Ja polecam stosowanie obu równocześnie. Np. audioafirmacji słuchaj w pierwszej osobie „Jestem wyjątkowa, równolegle korzystaj w ciągu dnia z kart afirmacyjnych „Jesteś wyjątkowa!”

Jak prawidłowo fomułować afirmacje?

Pamiętaj, aby stosować pozytywne afirmacje, mówiąc o tym, co chcesz przyciągnąć do swojego życia. Na przykład, powiedz „jestem pełen pozytywnej energii”, zamiast „nie jestem już taki zmęczony”. Ważne jest również afirmowanie w czasie teraźniejszym i twierdzącym, czyli „mam dużo energii”, a nie „chcę mieć dużo energii”. Nasz mózg musi odebrać informację jako zrealizowaną, poczuć, że stała się ona rzeczywistością, wręcz się z nią oswoić. Następnie Twoja podświadomość będzie szukała potwierdzeń dla danego przekonania. Wszystko, co zaczniesz przyciągać do swojego życia, będzie temu odpowiadać!

Twoja afirmacja może brzmieć „Jestem szczęśliwa i żyję w dostatku”, i gdy Twoja podświadomość zaadaptuje się z tą informacją, będzie dostosowywać swoją rzeczywistość do niej. Pewnego dnia obudzisz się i już nie będziesz musiała afirmować danej rzeczy. Tego dnia naprawdę będziesz czuła się szczęśliwa i realnie będziesz żyła w dostatku. Dokładnie tak samo działają karty afirmacyjne, do których gorąco Cię namawiam. Na przykład karta o tytule „Piękno jest w Tobie” przypomni Ci o tym, że Twój wewnętrzny świat jest piękny i niepowtarzalny. Z każdym dniem będziesz to piękno jeszcze bardziej dostrzegać w sobie.

Afirmuj i spełniaj marzenia!

Korzystanie z afirmacji może pomóc Ci osiągnąć swoje cele i stworzyć życie, o którym marzysz. Jednak należy pamiętać, że afirmacje same w sobie nie stanowią rozwiązania dla wszystkich problemów. Aby osiągnąć swoje cele, musisz również działać i podejmować kroki w kierunku ich realizacji.

Dlaczego więc nie spróbować użyć afirmacji, aby wzmocnić swoją wiarę w siebie i swoje marzenia? Możesz stworzyć swoje własne lub skorzystać z gotowych, takich jak te, które stworzyłam dla Ciebie. Zobacz sama, jakie pozytywne zmiany wniosą do Twojego życia!

Ps. Zapraszam Cię także do zaobserowania profilu Ocean Inspiracji na Instagramie, gdzie odnajdziesz więcej inspirujących rzeczy 🌺

Uliana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *