Praca marzeń – jak ją odnaleźć?

Jak przestać się męczyć i zmuszać się do pracy? A czerpać z niej przyjemność? Czy jest możliwe jest zaczynać dzień z uśmiechem na twarzy? Czy praca marzeń istnieje, czy tylko w bajkach? Oczywiście, gdyż każdy z nas ma spektrum swoich zainteresować i pasji. Najważniejsze byś uświadomiła sobie, którą z czynności mogłabyś robić codziennie i gdyby Ci za nią nie płacono. Aby to stwierdzić musisz rozpoznać siebie, uświadomić sobie swoje talenty i to w czym się spełniasz.

Żyj w zgodzie ze sobą

Większość ludzi na świecie nie żyje w zgodzie ze sobą. Żyją według tego co dyktuje społeczeństwo, narzucone ramy i schematy. Sporo ludzi również żyję na pokaz. I jest co całkiem naturalne, kiedy wychowali się w deficytach akceptacji i miłości do siebie. Pragną udowodnić sobie i innym, że zasługują na miłość i szczęście. Swoimi zasługami, prestiżem i dobrobytem. Ale nie zawsze wiąże się z prawdziwym poczuciem szczęścia i spełnienia. Jedyną drogą, która przyniesie Ci szczęście, to gdy pozwolisz sobie na życie w zgodzie sobą i będziesz wobec siebie całkowicie szczera.

Bądź gotowa na zmiany

Przeszłość nie definiuje tego kim jesteś, dlatego bądź gotowa zacząć życie z czystej kartki. Jednym z najczęstszych powodów dla których ludzie nie zmieniają swojego życia dla pracy marzeń to strach przez zmianą, strata i popełnieniem błędu. Ale musisz zrozumieć, że zmiana to najlepszy krok w drodze do życia swoich marzeń. Całe życie to proces zmian, a popełnianie błędów jest czymś naturalnym i możesz sobie na nie pozwolić. Całe życie się uczymy, dlatego warto przyjąć postawę ucznia. Strach przed stratą jest iluzją. Nie warto trzymać się czegoś, co już dawno nie przynosi Ci szczęścia, bo to iluzoryczna strefa komfortu. Być, może Twoja prawdziwa strefa komfortu kryje się za rogiem! Musisz się odważyć zrobić ten pierwszy krok. A potem kolejny będzie o wiele łatwieszy.

Jak odkryć w sobie talenty i potencjał?

  1. Spójrz w dzieciństwo. To tam często kryją się dla nas wskazówki. Dzieci mają to do siebie, że nie lękają się niczego. Są naturalne. Już w pierwszych latach ujawnia się ich prawdziwa natura i ekspresja. Czy lubiłaś bardziej spokój, a może znajdywać się w centrum uwagi? Czy bawiłaś się w sklep z sukienkami, a może lubiłaś zająć się liczeniem? Czy w dzieciństwie ujawniały się Twoje talenty organizatorskie i cechy lidera? Wypisz je sobie na kartce.

2. Wsłuchaj się w prośby i opinie Twoich bliskich, znajomych, a nawet nieznajomych. O co najczęściej proszą Cię znajomi? Może o cenną radę? Albo pomoc w jakiejś czynności? W czym jesteś dla nich przykładem? Jakie pozytywne cechy zauważają w Tobie, których Ty nie widzisz? Według jesteś specjalistą od czego Wypisz wszystko co przychodzi Ci do głowy.

3. Twoje zainteresowania

Wypisz te czynności, które mogłabyś robić na okrągło. Do których Cię nikt nie zmusza. Może lubisz szyć, fotografować, trenować albo bawić się z dziećmi? A może uwielbiasz poszerzać wiedzę z rozwoju osobistego każdego dnia i dzielić się tym z innymi? A może social media to w czym czujesz się najlepiej? Wypisz je.

4. Selekcja

Zobacz teraz te czynności, które pokrywają się ze sobą. Być może tam kryją się to „coś”, albo stworzysz coś nowego co będzie połączeniem danych odpowiedzi. Pamiętaj, że czasem ta myśl musi zakiełkować. U mnie właśnie tak było! I co równie ważne, nie bierz pod uwagi tych czynności, która a) nie sprawiają Ci przyjemności i b) wywołują w Tobie stres i nadmierne poczucie odpowiedzialności.

Ocean Inspiracji – praca, którą sobie wymarzyłam

Na swojej drodze korzystałam z pomocy wielu psychologów, mentorów, duchowych przewodników, a także astrologów. Obejrzałam kilkaset filmów dotyczących rozwoju osobistego, przechodziłam dziesiątki kursów, medytowałam i afirmowałam. To wszystko sprawiło, że pewnego dnia drobne puzzle ułożyły mi się w całość. Ocean Inspiracji jest tego rezultatem i potwierdzeniem na to, że jest to możliwe! To moja praca marzeń, którą sama stworzyłam. Jest odzwierciedleniem mnie, mojego świata, mojej wiedzy i drogi, jak i duszy. Być może moja metoda i droga zainspiruje również Ciebie! Jeśli masz ochotę – podpisz się na mój Instagram.

Afirmacje, które powtarzam i które mi służą:

“To co dzieje się w moim życiu, służy mojemu najwyższemu dobru.”

„W pełni ufam i jestem gotowa na zmiany!”

„Jeśli mam problem i nie potrafię sobie sama pomóc – odnajduję wsparcie. Wybieram przewodników, którzy przechodzili podobne doświadczenia co ja i mogą wskazać mi drogę!”

Zainspiruj się

Czy już wiesz co chciałabyś przejawić światu?

Jestem pewna, że znajdziesz tu minimum jedną wskazówkę, która przybliży Cię do pracy Twoich marzeń.

Zachęcam Ciebie do posłuchania podcastu, z jednym z moim pierwszych przewodników i mentorów Łukaszem Gątnickim, któremu jestem wdzięczna, za to, że otworzył mi drzwi do lepszego pięknego świata.

Miłej podróży i oglądania ❤

Uliana

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *